SMS Food Industries Poland sp. z o.o.
ma siedzibę w Starogardzie Gd., przy ul. Zielonej 30 – około 50 km od Gdańska na południe

Założona w maju 2010 roku firma jest obecnie największym przetwórcą kurzych łapek w Polsce.
Przez te niespełna osiem lat kilkakrotnie zwiększyła produkcję, stając się niekwestionowanym liderem branży. I znaczącym eksportem w skali regionu, gdyż praktycznie cała podstawowa produkcja trafia za granicę.
Nikt w Polsce nie wie tyle o kurzych łapkach, co specjaliści z SMS Food Industries Poland. Towar odbierany jest codziennie z dwudziestu ubojni zlokalizowanych w całym kraju, stąd fachowcy ze spółki mogliby sporo powiedzieć i napisać o hodowli kurczaków. Ubojnie w Polsce muszą przerobić 1 200 000 kurczaków każdego dnia, by zaspokoić potrzeby SMS Food Industries Poland.

Ze względu na specyfikę działalności i wysyłanie stu procent wyrobów za granicę – Azja, SMS Food Industries Poland nie jest zbyt znaną w Polsce, nawet w Starogardzie Gd., a nie jest małym przedsiębiorstwem. Ma wielu stałych dostawców, przede wszystkim ubojnie drobiu, i współpracuje z wieloma firmami, gdy tylko to możliwe – z lokalnymi. Dotyczy to zakupów, napraw czy usług serwisowych.

Od początku działalności firma wydała miliony złotych na inwestycje, nie tylko na budowę i remont nieruchomości, ale także zainwestowała w technologie czy poprawę warunków pracy. Niektóre maszyny czy urządzenia zostały wyprodukowane specjalnie dla niej, drugich – podobnych – w Polsce się nie znajdzie. Na inwestycje w park maszynowy dotąd przeznaczono ok. 25 mln złotych.
Rozwój jest dla SMS Food Industries Poland podstawą. Właściciele spółki wychodzą z założenia, że ciągle trzeba iść do przodu, nie wolno zadowalać się tym, co się osiągnęło. Już są plany budowy zupełnie nowego, supernowoczesnego zakładu, który zapewni nie tylko najlepsze warunki dla procesu technologicznego, ale także pracownikom.

Właśnie postawienie na rozwój przyczyniło się do wymyślenia nowej marki karmy dla psów: „Clawer”. Kiełbasy czy kabanosy, wytwarzane przede wszystkich z kurzych łapek, to dopiero początek. Myśli się o konserwach, suchej karmie, smakołykach, także dla kotów, a to niezwykle wybredny konsument. Do tematu podchodzi się jednak spokojnie, pierwsze inwestycje w karmę zostały zrealizowane z własnych środków, bez sięgania po kredyty. To efekt oszczędnej polityki.
Bogate w kolagen kurze łapki są idealnym składnikiem karmy dla psów, mają choćby zbawienny wpływ na stawy, produkowane przez SMS Food kiełbasy dla psów mają także dobry wpływ na sierść zwierzaków – takie informacje przekazują hodowcy.

Dynamiczny rozwój, inwestycja w markę Clawer, inne planowane inwestycje zmieniają wizerunek firmy SMS Food Industries Poland – chce być ona zdecydowanie bardziej rozpoznawalna w Polsce. Do tej pory takie działania nie były konieczne, skoro cała produkcja trafiała na eksport. Niedługo przyjdzie czas na targi, silną promocję nazwy i nowej marki, także w internecie i tak dalej. Ale już od początku istnienia SMS Food Industries Poland jest mocno „umocowana” w Starogardzie Gd. Wspierała i wspiera akcje charytatywne czy społeczne, przeznacza środki na sport, na działalność różnych organizacji. Przyczyniła się choćby do zakupu nowego samochodu dla lokalnej straży pożarnej.

Dla spółki pracuje dzisiaj sporo ponad 250 osób, co oznacza, że SMS Food Industries Poland jest jednym z największych pracodawców w regionie.